Firma Kons-MET

Głównym profilem działalności firmy jest produkcja konstrukcji stalowych, konstrukcji wsporczych, kompleksowe wykonawstwo hal magazynowych, produkcyjnych itp. Zlecenia realizujemy w oparciu o własny personel od produkcji aż po montaż gotowych produktów.

Zakład dysponuje odpowiednią powierzchnią produkcyjną, specjalizuje się w wytwarzaniu konstrukcji stalowych zgodnie z dokumentacją techniczną i wymogami jakościowymi określonymi w normach.

Ciągła dbałość o jakość produktów i usług stała się dla KONS-MET podstaw sukcesu. Największym kapitałem firmy są jednak zasoby ludzkie. Na dzień dzisiejszy w firmie KONS-MET zatrudnionych jest ok. 80 pracowników produkcyjnych (ślusarzy, spawaczy, tokarzy, frezerów, malarzy oraz śrutowaczy). Zarówno personel kierowniczy jak i pracownicy produkcyjni posiadają odpowiednie kwalifikacje (które są w miarę możliwości podwyższane) i wieloletnie doświadczenie zawodowe, co gwarantuje wysoką jakość, fachowość i terminowość wykonywanych przez nas prac.

Nasza Historia
1978

Aż trudno dziś uwierzyć, że historia firmy początek swój bierze z utworzonego w 1978 roku małego przydomowego warsztatu. Założycielem Przedsiębiorstwa Metalowego KONS-MET by Wiesław Gałązka. Na początku istnienia firma działając pod nazwą: Zakład ślusarski Mechanika Maszyn, zaspakajała lokalne potrzeby wytwarzając wyroby dla rolnictwa i górnictwa (klucze tzw. rurhaki).

1982

Ze względu na duże zapotrzebowanie rynku zakład uległ rozbudowie. Firma zakupiła maszyny do obróbki mechanicznej: tokarki, frezarki i uruchomiła produkcję wałków do heblarek, szlifierek i krajzeg.

1987

Lata osiemdziesiąte to okres dalszego dynamicznego rozwoju firmy w kierunku ślusarskim oraz modernizacja hali produkcyjnej. Podnosi się poziom techniczny produkowanych wyrobów. Sukces rynkowy w branży oraz wzrost zatrudnienia stały się impulsem do rozbudowy zakładu.

1995

Zostaje dobudowana nowa hala z dwoma wciągarkami jednotonowymi, co umożliwiło wytwarzanie konstrukcji stalowych hal oraz innych cięższych elementów.

2000

Ze względu na wzrost koniunktury i popytu zakład rozbudowuje infrastrukturę produkcyjną. Powstaje kolejna hala z suwnicą o udźwigu 5 ton oraz śrutownia, w której czyszczone są elementy stalowe metodą ścierno-strumieniową korundem.

2006

Rok kolejnych zmian i inwestycji – został zakupiony grunt sąsiadujący z zakładem, który został zagospodarowany na jego potrzeby. Obecnie Właścicielem firmy jest Alicja Gałązka, a w prowadzeniu działalności pomagają jej synowie: Paweł i Tomasz. Przedsiębiorstwo Metalowe KONS-MET w dalszym ciągu zamierza inwestować w swój rozwój, a plany na ten rok to utwardzenie nabytego terenu oraz zakończenie budowy własnej hali z przeznaczeniem na malarnię.